1. Trénink na tomto trenažéru nabízí uživatelům dynamický pohyb celého těla. S jednoduchým a intuitivním  ovládáním pomocí nově navrženého  displeje P10 s  možností vybavení Tv příslušenstvím je cvičení zábavné i v případě neustálých tréninků, které již jsou dnes v mnoha případech zahrnuty do aktivního životního stylu mnohých z nás.
  2. Model eliptikalu EFX 811 je základním komerčním modelem řady NEW EXPERIENCE. Jeho provedení vychází z minulé generace populárního eliptického trenažéru EFX, nyní po modernizaci již  se zcela novým displejem a sjednoceným vzhledem. Displej řady P10 se zobrazováním hodnot pomocí LED umožňuje integraci 15` osobní obrazovky Cardio Theater® a pomocí vstupu CSAFE je také možné připojit trenažér k síti (optimalizováno pro sítové řešení PREVA Bussiness Suite®).
  3. Biomechanika  pohybu pro každého . Ergonomicky velice zdařilý pohyblivý pákový systém pro vedení horních končetin umožňuje definici svalstva a kondiční cvičení horních partií těla bez vlivu na výšku  postavy. Pro cvičení se nabízí optimální fixní náklon rampy 20 stupňů a pohyblivá madla.V případě instalace Cardio Theater PSV obrazovky s adaptérem PEP umožní připojení k iPOD/iPhone .
  4. Eliptikal funguje velice dobře v jakémkoliv fitness provozu a jako odměnu   za vaši  investici dodává na image  kvalitního  klubu.