Rozsah náklonu -3 – 15%  a maximální rychlost 25 km/hod. Pro pocit přirozeného běhu je k dispozici technologie ” Integrated Footplant Technology™ (IFT) a systém Ground Effects® Impact Control (GFX). Oba tyto systémy  zajišťují nadstandardní poddajnou běžeckou plochu a tím velkou šetrnost ke kloubům.
Na běžeckém trenažéru Precor TRM835 pocítíte přirozený pocit jak z běhu, tak i z  chůze. Jeho použití  je snadné jak pro začátečníky tak pro zkušené uživatele. Používá robustní komponenty a  vytváří  pohodlné prostředí, na kterém se snadno  vytváří vysoce výkonný a energický trénink.

Moderní konstrukce s patentovanými prvky :

  • Systém  IFT DRIVE – přerušuje impulsně sílu motoru při došlapu chodidla na pás a řídící jednotka umožňuje nastavení rychlosti od 1 do 25 km/hod v rozsahu po 0,5km/hod.
  • Ground Effects – systém pohlcující nárazy na klouby. Unikátní systém poddajného a hlavně okamžitého odpružení při dopadu chodidla na pás tlumí účinně  nárazy působící na kloubní aparát při běhu a eliminuje  možné vychýlení běžce z osy pohybu.
  • Heart Rate Monitoring – snadné a přesné měření tepové frekvence pomocí bezdotykového přijímače monitoruje srdeční činnost během tréninku a umožňuje optimální aerobní tréninkovém rozpětí, což vede k optimálnímu odbourávání tuku a zvyšuje efektivitu kardiovaskulárního tréninku.

Vedle bezdotykového přijímače je možné používat dotykové senzory na madlech a snímat tak tepovou frekvenci během tréninku

Celkem v nabídce 16 tréninkových programů a to včetně  Fitness Testu, který obsahuje Gerkinův protokol určený pro zátěžové fitness testy sboru hasičů a složek armády US, (Air Force PRT, Army PFT, Marines PFT, Navy PFT and Federal Law Enforcement PEB). Tento test může být nastaven a spouštěny v diagnostickém modu přepnutém v klubovém režimu. V době, kdy není aktivní, zastupuje jeho pozici další program “Custom course”.

 

Equipment Specifications

SPEED RANGE (KM/H/MPH) 0.5 – 12 mph / 0.5-24.3 km/h
DECLINE/INCLINE RANGE 0 – 15% in 0.5% increments
MAXIMUM USER WEIGHT (KG/LBS) 400 lb / 182 kg
STEP-UP HEIGHT (CM/INCHES) 11.6 inches / 29.5 cm
RUNNING SURFACE (L X W) (CM/INCHES) 60 X 20 inches / 153 X 51 cm
ROLLER DIAMETER (CM/INCHES) 4 inches / 10.2 cm
POWER CORD MANAGEMENT ICE 320-C19 inlet supporting Schuko and BSI plugs
HANDRAIL LENGTH (CM/INCHES) 24 inches / 61 cm